• Dofinansowanie przeznaczone na realizację projektów dotyczących komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych, zmierzających do wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów.

W związku z uruchomieniem drugiej edycji konkursu w ramach działania 3.2 Wdrożenie wyników prac B+R, poddziałanie 3.2.1 Badania na rynek w ramach „Projektu dla miast średnich” przedsiębiorcy z średnich miast bądź ich najbliższej okolicy mogą uzyskać dofinansowanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014/2020 (POIR). Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację projektów dotyczących komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych, zmierzających do wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów. O wsparcie mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy. W ramach konkursu firmy mogą pozyskać nawet do 20 mln zł. dotacji na projekt. Nabór wniosków rozpoczął się 20 marca i potrwa do 5 grudnia 2018 roku. Szczegółowe informacje na temat zasad naboru dostępne są w zakładce „Nabory dedykowane dla miast średnich w 2018 roku” na stronie www.miir.gov.pl/rozwoj-miast  oraz w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich (link do naboru: