• Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta

26 marca br. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Radomska. W skład nowo powołanej Rady oprócz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych wchodzą radomszczańscy przedsiębiorcy, którzy dzięki temu zyskali większy wpływ m.in. na dotyczące ich decyzje gospodarcze prezydenta, czy proces stanowienia miejscowego prawa i poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Na przewodniczącego Rady wybrano Witolda Świtkowskiego, prezesa rady Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku, natomiast wiceprzewodniczącym Rady Gospodarczej został  Zbigniew Łyczko  - Podstarszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku . Obu Panom serdecznie gratulujemy!

Na pierwszym spotkaniu dyskutowano o:
- potrzebie tworzenia w Radomsku dogodnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej (w tym o wspieraniu i propagowaniu wiedzy o przedsiębiorczości wśród młodzieży szkół średnich),
- tworzeniu korzystnych warunków finansowych,
- tworzeniu otoczenia sprzyjającego przedsiębiorczości i radomszczańskim przedsiębiorcom,
- efektywnej współpracy władz, miasta, powiatu, przedsiębiorców, szkół wyższych i parlamentarzystów dla kształtowania dobrego klimatu do rozwoju przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy.

Zakres działania Rady obejmuje:

Inicjowanie i proponowanie rozwiązań odnoszących się do wzmocnienia rozwoju gospodarczego Miasta;

Udział w pracach nad dokumentami strategicznymi w zakresie rozwoju gospodarczego Miasta;

Wspieranie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez Prezydenta;

Współdziałanie na rzecz wzmocnienia powiązań kooperacyjnych radomszczańskich przedsiębiorców;

Informowanie Prezydenta o sukcesach i problemach sektora przedsiębiorstw na terenie Miasta;

Współpracę i wymianę informacji na rzecz rozwiązań innowacyjnych i społeczności start-upowych;

Wzmacnianie prestiżu środowiska przedsiębiorców poprzez wspólną promocję gospodarczo – inwestycyjną;

Uczestnictwo w działaniach dotyczących współpracy z zagranicą związanych z rozwojem gospodarczym Miasta;

Wzmacnianie współpracy ze środowiskiem naukowym w celu tworzenia optymalnych warunków rozwoju gospodarczego Miasta.