• G I M N A Z J A L I S T O !

Szkolenie   zawodowe  to  droga  do  zdobycia  atrakcyjnego  zawodu  i szybkiego  usamodzielnienia  finansowego, to  również   możliwość  dalszego  kształcenia  na poziomie  technika, a następnie  inżyniera.

P r o p o n u j e m y   kształcenie   w  systemie  dualnym,  w  którym    nauka  składa się  z dwóch  integralnych części:

- praktycznej, realizowanej  w procesie  pracy  u pracodawcy, - oraz  teoretycznej  realizowanej  równolegle  w  szkole  branżowej  I  stopnia.

Cech  w ramach  sprawowanego  nadzoru  nad  przebiegiem  przygotowania  zawodowego  udostępnia  informacje  o  wolnych  miejscach  do  nauki  zawodu  oraz  udziela   porad  na  temat  regulacji  prawnych  i  organizacji  nauki  zawodu  u   pracodawców.
Atuty  tej  formy  kształcenia   to:

- nabycie  umiejętności  wykonywania  zawodu  pozwalające  na podjęcie pracy,
- uzyskanie  tytułu  zawodowego  uznanego  na  krajowym  i zagranicznych  rynkach  pracy,
- pierwszy  staż  zawodowy  zaliczany  do  uprawnień  pracowniczych,
- społeczne  ubezpieczenie  pracownicze,
- wynagrodzenie  w  wysokości: 4%, 5%, 6%  przecietnego  miesięcznego  wynagrodzenia  w  gospodarce narodowej.

Gwarantowaną  pracę  będą  mieli  tylko  ci, którzy  będą  potrafili  połączyć  umiejętności  rąk  i  umysłu.